вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia z drewna błyskawicznie się niszczą i mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada zacząć od właściwego oraz dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony i dekoracji płotów z drewna kluczowe jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Jak konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne amalgamaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten wersja płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji stądtoteż dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий